Rezerwacje +48 603 668 995

zrodlana10@el-forte.pl

Rezerwacje +48 603 668 995

zrodlana10@el-forte.pl

Atrakcje w Lubiatowie i okolicach

Co robić w Lubiatowie i okolicach?

Przyjechałeś do naszych domków, ale nie wiesz jakie atrakcje czekają na Ciebie w pobliżu? Przeczytaj!

Nadmorskie miejscowości charakteryzują się zarówno przepięknym krajobrazem i bezpośrednim dostępem do morza, ale również wieloma innymi atrakcjami turystycznymi, które warto zobaczyć. Nie inaczej jest w przypadku Lubiatowa – niewielkiej miejscowości oddalonej o około 40 km od Łeby. W Lubiatowie możesz skorzystać nie tylko z noclegu, czy wyjątkowej, piaszczystej plaży. Zatem jakie atrakcje czekają na Ciebie nad morzem?

Jeździectwo na wakacjach

Osoby, które pragnęły nauczyć się jazdy konno, podczas wakacji w Lubiatowie będą mogły tego dokonać! W okolicy jak i w samym Lubiatowie znajduje się kilka stadnin, w których każdy amator jeździectwa znajdzie coś dla siebie. Lubiatowo ma własną, sezonową stadninę, w której regularnie organizowane są nie tylko przejażdżki pod okiem instruktora, ale również kursy jeździectwa. Dzięki temu na wakacjach możesz nauczyć się, jak dbać o konia, przemieszczać się przy jego pomocy, a nawet karmić. Stadnina znajduje się przy ul. Spacerowej 10.

Atrakcje architektoniczne – zabytki w okolicy

Okoliczne tereny znane są również z wielu wartych zobaczenia zabytków architektury. Jako przykład możemy podać wciąż czynną latarnię morską Stilo. Wybudowana została na początku XX wieku i do dziś wskazuje drogę statkom przebywającym w okolicy naszego wybrzeża. Stworzono ją na wysokiej, zalesionej wydmie, dlatego okoliczny teren również prezentuje się okazale.

Inną atrakcją architektury usytuowaną w tej okolicy jest dworek pochodzący z końca XIX wieku. To w rzeczywistości zespół dworsko – folwarczny zajmujący duże połacie terenu, na którym znajduje się nie tylko dworek, ale również szereg budynków gospodarczych, czy zabytkowy park. Każdy z tych elementów charakteryzuje się wyjątkowym urokiem, a całe miejsce historią wartą zapamiętania.

Planujesz udać się w teren? Sprawdź, co warto zobaczyć!

Osoby preferujące odpoczynek na łonie natury również znajdą coś dla siebie. Tereny wokół miejscowości są zalesione i bogate w runo. To idealne miejsce dla grzybiarzy. Na pewno znajdziesz tutaj wiele pięknych okazów!

Parki rekreacyjne, które warto odwiedzić

W okolicy Lubiatowa znajdziesz park rekreacyjno-edukacyjny Sea Park Sarbsk, który jest największym fokarium w Polsce i Park Dinozaurów znajdujący się w Łebie. Pierwszy z nich zawiera szereg atrakcji związanych z morzem. W ramach pobytu poznasz zarówno wszystkie rośliny, jak i zwierzęta znajdujące się w toni Morza Bałtyckiego. Dowiesz się także, jak kształtowała się kultura i zwyczaje na tamtych terenach.

Park dinozaurów jest miejscem, które pokochają Twoje dzieci. Dowiedzą się tam, jak wyglądały dinozaury, które przebywały na tym terenie kilka milionów lat temu. Na terenie parku znajduje się blisko 100 modeli przedstawiających różne gatunki tych pradawnych stworzeń. Całość otoczona jest ścieżkami, mostami i kładkami, a sceneria przedstawia gady w ich naturalnym środowisku.

A może wycieczka rowerowa?

Pobliskie tereny obfitują w wiele kilometrów ścieżek rowerowych, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Planując wycieczkę warto uwzględnić w swoich planach Wydmy Lubiatowskie. Dla bardziej zaawansowanych polecamy eskapady w kierunku Łeby czy Wejherowa.

Lubiatowo i jego bezpośrednie tereny obfitują w różnego typu atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć podczas urlopu. Szczególnie ciekawe wydają się parki rekreacyjne, czy atrakcje architektoniczne, do których koszt wstępu nie jest duży, a potrafią zaciekawić nawet najbardziej wytrawnego podróżnika. Ponadto możliwy jest również wypoczynek w lesie, czy na plaży, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie.

Odległości do innych miejscowości

Łeba – 40km
Wejherowo – 40km
Gdynia – 60km
Gdańsk – 90km
Władysławowo – 47km
Puck – 44km
Hel – 80km

Źródlana 10 / domki do wynajęcia w Lubiatowie / ATRAKCJE W OKOLICY

Źródlana10.pl 2023 | Wykonanie: WebCentre.pl

Domki Lubiatowo, Kopalino domki, domki nad morzem